BLOG

Moje první cesta obytným vozem a jak se na ni připravit?

Říká se: “poprvé a naposledy“. V tomto případě věřte, že naposledy to opravdu nebude. Na cestu obytným vozem je potřeba se připravit. Máme pro vás pár tipů a rad, jak se na cestu obytným vozem připravit, aby vás nic nezaskočilo. A v případě, že vás něco zaskočí? Poradíme, jak to vyřešit. 

Správný výběr půjčovny obytných vozů

Jako první a velice zásadní je výběr půjčovny obytných vozů. Každá půjčovna má na výběr z několika vozů. Liší se velikostí, interiérem, velikostí úložného prostoru, vybavením… Proto preferujeme osobní kontakt, kdy si zákazník přijede auto prohlédnout, poté si sedneme u kávy a probereme, kam by se rád podíval, kolik osob pojede a v jakém věku… Všechny tyto aspekty je potřeba zhodnotit a vybrat ten nejvhodnější vůz. Zákazník pak ví, co od auta očekávat, jak vypadá a hlavně co a jak sbalit na dovolenou. Technický stav a příprava vozu před odjezdem je neméně důležitá, ale ta už je v režii půjčovny. 

Plánování dovolené 

Jako druhý bod je plánování dovolené. Cestu je třeba si “trochu“ naplánovat. Záměrně trochu, protože výhodou cestování obytným vozem je svoboda a možnost změny. Zkrátka, když se vám někde nelíbí nebo je špatné počasí, sbalíte se a jedete jinam. 

Pár tipů proč se přece jen nad cestou zamyslet máme. 

Čas:  Není nic horšího než naplánovat si krátkou dobu na dlouhou cestu. Nikdo přece nechce celý den trávit v autě a jet jako splašený na dovolenou. Vede to akorát k nervozitě a únavě. Cestu si dobře rozložte a hlavně si ji užívejte. 

Destinace:  Zamyslete se nad klimatickými podmínkami v destinaci, kterou jste si v termínu zvolili. Přece jen cestujete v autě, nejste v klimatizovaném hotelu. V některých zemích jsou různá pravidla pro kempování. 

Cesta:  Vhodná cesta k cíli? to je otázka. Zaleží na každém co má rád. Můžete zvolit cestu po dálnici, která bude určitě rychlejší. Pak je důležité zjistit dálniční poplatky. V naší záložce „rady a tipy“ najdete odkazy na portál věnovaný dálničním poplatkům. (https://autotrip.cz/dalnicni-znamky-a-poplatky/). Nebo si zvolíte cestu po okreskách a budete se kochat krásami okolí. 

Technické parametry vozu:  Před cestou je nutné zjistit pár technických údajů o vozidle jako je výška, šířka, délka a doložnost vozu.  

Každá cesta má svůj cíl a každý cíl má mnoho cest.

Máte naplánováno? Teď už jen sbalit potřebné věci. Pamatujte, že kufry do obytného vozu nepatří nebo jsou přinejmenším nepraktické. Úložného prostoru je v obytňáku dostatek, proto si veškeré věci naskládejte do přihrádek. Budete mít tak lepší přehled. 

… a můžete vyrazit na cestu.

Sdílejte:

Facebook

ALURING

Jsme rodinná firma působící na trhu od roku 2019 jako půjčovna obytných vozů. Zároveň se zabýváme detailním čištěním obytných a osobních vozidel. Je to pro nás rodinný projekt, který si hýčkáme společně s Vámi, našimi klienty.

Oblíbené články
Naše služby
Zůstaňme v kontaktu

Podobné články